اصفهان در پی هوشمند سازی پارکینگ ها

سیستم مدیریت پارکینگ شرکت درسا پردازنده پارس 02144209205

اصفهان در پی هوشمند سازی پارکینگ ها

علیرضا صلواتی در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان در اصفهان اظهار داشت: از ۱۱۰ پارکینگ شهر اصفهان ۴۲ پارکینگ (۳۵ درصد از کل پارکینگ‌ها) در اختیار مدیریت شهری است اما از لحاظ ظرفیت حدود ۷۰ درصد ظرفیت پارکینگ‌های کل شهر توسط مدیریت شهری در  ۲ دهه اخیر احداث شده است.

به گفته صلواتی ۸۰ درصد پارکینگ‌هایی که در اختیار مدیریت شهری قرار دارد به‌صورت طبقاتی می باشند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان افضود: سعی کردیم پارکینگ‌های تحت نظارت شهرداری هوشمندسازی شوند بدین معنا که با استفاده از اصفهان کارت هزینه‌ها دریافت شود تا بتوانیم تخلفات را به حداقل برسانیم.

وی خاطر نشان کرد: در پارکینگ‌های متعلق به مدیریت شهری تلاش شده در مقابل هزینه‌ای که از شهروندان دریافت می‌شود صورت حساب در اختیار آن‌ها قرار دهیم.

صلواتی با اشاره به اینکه تقاضای عمده احداث پارکینگ‌ها، در هسته مرکزی شهر است، اظهار داشت: در حال حاضر بیشترین تعداد پارکینگ در مناطق مرکزی شهر، منطقه ۳، ۴، ۵، ۶ و بعضاً به صورت پراکنده در دیگر نقاط شهر است از این رو اکنون بیشترین تمرکز در احداث پارکینگها نقاط ورودی شهر است.

صلواتی با بیان اینکه پارکینگ‌های طبقاتی آیت‌الله خراسانی، محتشم کاشانی و پارکینگ خیابان اردیبهشت به صورت هوشمند طراحی شده‌اند، گفت: هفته گذشته پارکینگ آیت‌الله خراسانی با ظرفیت ۲۴۰ خودرو افتتاح شد، همچنین  پارکینگ محتشم کاشانی آماده بهره‌برداری است و در حال حاضر از حدود یک ماه گذشته به صورت آزمایشی در حال بهره‌برداری است و پارکینگ خیابان اردیبهشت نیز در دست احداث است.

وی ادامه داد: پارکینگ خیابان صاحب روضات در دست طراحی است و پارکینگ‌های میدان شهدا، میدان قدس، خیابان عبدالرزاق نیز در حال تملک هستند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان با اشاره به این موضوع که ارتقاء کیفیت پارکینگ‌ها مدنظر است، عنوان کرد: رضایتمندی شهروندان از پارکینگ‌های در اختیار مدیریت شهری افزایش پیدا کرده و سعی کردیم خدمات را به روزرسانی کنیم.

صلواتی بیان کرد: سال گذشته بیش از یک میلیارد تومان صرف بهینه‌سازی پارکینگ‌ها از جمله روشنایی، آسانسورها، سرویس‌های بهداشتی، خط‌کشی، تابلوها و علائم شد و امسال نیز این اقدامات در حال انجام است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر پارکینگ‌های شهر در وضعیت خوبی قرار دارند و می‌توان نمره قابل قبولی به آن‌ها داد، افزود: کیفیت خدمت‌رسانی پارکینگ‌ها به شهروندان نسبت به سال‌های گذشته ارتقاء زیادی پیدا کرده و امیدواریم بتوانیم به سمت احداث پارکینگ‌های هوشمند برویم.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان تصریح کرد: امسال به صورت عمده تمرکزمان بر روی هوشمندسازی پارکینگ‌هاست تا توسط فضاهای مجازی که هر روز در حال پیشرفت است خدمات لازم را به شهروندان ارائه دهیم.

صلواتی بیان کرد: نظرسنجی‌های مردمی، ارزیابی‌های انجام گرفته از پارکینگ‌ها و همچنین کاهش ۱۰ درصدی شکایاتی که‌ از پارکینگ‌ها به دست ما رسیده نشان می‌دهد که رضایتمندی شهروندان از کیفیت و ارائه خدمات پارکینگ‌های شهر افزایش پیدا کرده و شکایات به حداقل ممکن رسیده است و با مکانیزه شدن و هوشمندسازی پارکینگ‌ها امیدواریم این موضوع را به صفر برسانیم.

وی خاطرنشان کرد: در تلاشی که از سه سال گذشته تا کنون صورت گرفته سعی کردیم کیفیت ارائه خدمات را در پارکینگ‌ها افزایش دهیم و این موضوع را می‌توان از ارتقاء خدماتی از جمله روشنایی، رنگ‌آمیزی، اطلاع‌رسانی، خدماتی که به شهروندان ارائه می‌شود و تجهیز پارکینگ‌ها به ایستگاه‌های پارک دوچرخه که شهروندان می‌توانند دوچرخه‌های خود را به صورت رایگان در پارکینگ‌ها پارک کنند مشاهده کرد و به نوعی در استانداردسازی پارکینگ‌ها کمک شده است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان ادامه داد: پیش بینی می شود تا پایان سال ۹۶ همه پارکینگ‌های شهر اصفهان در یک وضعیت استاندارد و قابل قبولی قرار بگیرند.

پایان خبر/

منبع:

باشگاه خبرنگاران جوان

پارکینگ هوشمند ، دستگاه صف شکن بانکی ، RFID ، دستگاه صدور قبض پارکینگ ، پلاک خوان ، نرم افزار جامع اتوماسیون پارکینگ  ،نرم افزار جامع شهربازی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Error: Contact form not found.

×