تجهیز پارکینگ ترمینال و پارک سوار

تجهیز پارکینگ ترمینال و پارک سوار
پارک سوار و ترمینال در واقع  مکانی است که در آن می توان با استفاده از وسیله های نقلیه ی عمومی ( از جمله اتوبوس ، مترو ، قطار و …)  سفرهای درون شهری و برون شهری انجام داد.  در شهرهای بزرگ علاوه بر پارک سوارهای داخل شهر ، در قسمتهای حاشیه ای شهر و یا در آزاد راهها نیز فضاهایی با عنوان  پارک سوار وجود داشته و از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشند .


پارکینگ پارکسوار و ترمینال


پارک سوار و ترمینال در واقع  مکانی است که در آن می توان با استفاده از وسیله های نقلیه ی عمومی ( از جمله اتوبوس ، مترو ، قطار و …)  سفرهای درون شهری و برون شهری انجام داد.  در شهرهای بزرگ علاوه بر پارک سوارهای داخل شهر ، در قسمتهای حاشیه ای شهر و یا در آزاد راهها نیز فضاهایی با عنوان  پارک سوار وجود داشته و از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشند .

با توجه به افزایش تولید خودرو ، افزایش جمعیت و افزایش زمان توقف خودروها و در نتیجه نیاز به فضای بیشتر پارک برای خودرو ها و همچنین برای  راحتی و خیال آسوده مسافرین ، وجود پارکینگ و سیستم مدیریت پارکینگ در پارک سوارها امری ضروری است .

از مزایای وجود پارکینگ در پارک سوارها می توان به موارد زیر اشاره کرد :

  1. کاهش حجم خودروهای پارک شده در اطراف پارک سوار و ترمینال و جلوگیری از بوجود آمدن پارکهای حاشیه ای
  2. اطمینان مسافران از محل پارک خودرو
  3. کاهش حجم ترافیک درمسیرها و خیابانهای منتهی به پارک سوار
  4. کاهش اتلاف وقت برای پیدا کردن جای پارک
  5. رسیدن به موقع به قطارها و متروهای با ساعت حرکت مشخص و برنامه ریزی شده  

روش عملکرد :

مسافرین پس از مراجعه به پارک سوارها با پارک خودرو خود در فضای پارک سوار می توانند به سفر خود بدون دغدغه ادامه دهند . همچنین با وجود سیستمهای پیشرفته مسافران می توانند قبل از رسیدن به پارک سوار از طریق اپلیکیش موبایل فضاهای خالی پارک را مشاهده نمایند و اقدام به رزرو محل پارک برای خودرو خود نمایند . با توجه به تکنولوژی پیشرفته جامعه امروز و با استفاده از تجهیزات مدرن و به روز سیستم های مدیریت و هدایتگر پارکینگ مسافرین می توانند اطلاعات مربوط به ورود و خروج و عکس خودرو و پلاک خودرو خود را هنگام ورود و خروج مشاهده نمایندو در مسیر ورودی تا پیدا کردن فضای پارک مناسب راهنمایی شوند .

در سیستم مدیریت پارکینگ شرکت درسا پردازنده پارس امکانات ویژه ای برای انواع مجموعه  پارکینگ ها در نظر گرفته شده و انواع پارکینگهای عمومی و خصوصی می توانند با تعاریف ، گروهبندی ها، نرخ های متفاوت و … از سیستم مدیریت پارکینگ شرکت درسا پردازنده پارس استفاده نمایند .

مزایای سیستم مدیریت و هدایتگر پارکینگ در پارک سوارها :

1-           ثبت اطلاعات ورود و خروج خودرها به پارکینگ و جلوگیری از انواع تخلف 

2-           راهنمایی خودروها از بدو ورود برای یافتن بهترین فضای پارک و در نتیجه کاهش حجم ترافیک داخل پارکینگ

3-           ایجاد اعتماد برای مسافران با استفاده از تجهیزات مدیریت پارکینگ مدرن

4-           استفاده از تجهیزات پرداخت به روز الکترونیکی و امکان پرداخت به سه روش نقدی ، کارت بانکی ، و کاهش از اعتبار

5-           جلوگیری از خطای نیروی انسانی با استفاده از تجهیزات مکانیزه و عدم دسترسی نیرو

6-           در آمدزایی بیشتر با ارائه خدمات جانبی در پارکینگ

7-           کاهش  نیروی انسانی و در نتیجه کاهش هزینه های پارکینگ

8-           کاهش حجم ترافیک در ورودی و خروجی پارکینگ با وجود تجهیزات با سرعت بالاتر از نیروی انسانی

روش عملکرد سیستم مدیریت پارکینگ در پارک سوار :

خودرو ها پس از مراجعه به ورودی پارک سوار با فشردن یک دکمه روی دستگاه تحویل خودکارکارت  اقدام به دریافت یک کارت نموده  و همزمان اطلاعات ورود مربوط به پلاک خودرو ، ساعت ورود و … در سیستم مدیریت پارکینگ ثبت شده و همزمان راهبند بالا رفته و خودرو وارد پارکینگ می شود  همچنین راننده در زمان خروج می تواند از طریق کیوسکهای پرداخت خودکار وجه اقدام به پرداخت وجه پارکینگ از طریق کارت بانکی نماید و نهایتا به درب خروج مراجعه کرده و کارت خود را به دستگاه دریافت خودکار کارت تحویل داده و با ثبت اطلاعات از پارکینگ خارج شود .روش عملکرد سیستم هدایتگر پارکینگ در پارک سوار :

سیستم هدایتگر پارکینگ شامل سنسور و چراغهای چند رنگی می باشد که قابلیت نمایش وضعیت جای پارک  ( پر ، خالی ، رزرو ، رزرو معلولین و …) را دارا می باشد و در پارک سوارهایی که دارای پارکینگ مسقف می باشند امکان راهنمایی خودروها را از بدو ورود تا بهترین فضای پارک  از طریق تابلوهای راهنمای مسیر دارد . به اینصورت که در وسط و بالای هر فضای پارک خودرو  یک عدد سنسور نصب شده و همچنین نیم متر جلوتر از انتهای فضای پارک یک عدد چراغ نصب می شود . تا زمانیکه خودرو در جای پارک قرار نگرفته چراغ به رنگ سبز ( خالی ) ، آبی (رزرو ) و … می تواند نمایش داده شود و به محض اینکه خودرو وارد فضای پارک شد چراغ به رنگ قرمز نمایش داده می شود . همچنین در مسیر راهروها  امکان نصب تابلوهای راهنما که قابلیت نمایش فضاهای خالی هر زون و جهت حرکت به سمت آن زون را دارند ، وجود دارد . و همه موارد از طریق نرم افزار مونیتورینگ قابل مشاهده و برنامه ریزی می باشد .

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Error: Contact form not found.

×