بهره برداری از پارکینگ مکانیزه در مشهد

بهره برداری از پارکینگ مکانیزه در مشهد:

به گزارش خبرگزاری تسنیم،

بهره برداری از پارکینگ مکانیزه در مشهد ، هوشنگ غلام‌زاده در مراسم افتتاح پارکینگ مکانیزه و طبقاتی بیمارستان مهر حضرت‌عباس(ع) اظهار داشت: پیشنهاد احداث پارکینگ بزرگ و مدرن طبقاتی بیمارستان مهر حضرت عباس(ع) مشهد در دو سال قبل مطرح شد و شهرداری مشهد از این طرح استقبال کرد.

وی بیان کرد: در کلان‌شهر مشهد روزانه بیش از 6 میلیون سفر و تردد یک میلیون خودرو به ثبت می‌رسد و بار ترافیکی بالا است و در راستای کمک به رفع معضل ترافیکی توسعه خط 1، افتتاح فاز نخست خط 2 و آغاز مراحل ساخت خط 3 قطار شهری مشهد را داشته‌ایم. ساخت پارکینگ‌ها وظیفه شهرداری است، اما مشارکت بخش‌های مختلف از جمله بیمارستان مهر حضرت عباس(ع) کمک خوبی در این راستا به شهرداری کردند.

غلامزاده گفت: به لطف الهی و با حرکتی جهادی 19 پارکینگ غیرحاشیه‌ای به 68 پارکینگ و پارک‌های حاشیه‌ای از 31 معبر به 97 معبر رسیده و شاهد رشد 3.5 برابری در تعداد پارکینگ‌های غیرحاشیه‌ای و رشد 4 برابری در تعداد پارکینگ‌های حاشیه‌ای رسیده‌ است.در بحث پارکینگ‌های حاشیه‌ای بالغ بر 75 درصد زیر 30 دقیقه پارک می‌کنند که فاقد پرداخت هزینه است.

وی افزود: در 12 سال گذشته 2 هزار تاکسی و در سال 95، 2395 تاکسی نوسازی شده و در سال جاری چهار هزارمین تاکسی نوسازی شده را در مشهد خواهیم داشت. در پایان سال 94، تعداد متوفیات تصادفی از 465 به 295 نفر رسیده است و این عدد در سال 95 هم کاهش یافته اما آمار نهایی آن هنوز از سوی پزشکی قانونی اعلام نشده است.

غلامرضا فرودی رئیس بیمارستان مهر حضرت عباس(ع) نیز اظهار داشت: پارکینگ بزرگ و مدرن طبقاتی بیمارستان مهر حضرت عباس(ع) مشهد با هدف کمک و روان‌سازی بار ترافیکی در 15 طبقه و با بودجه‌ای به مبلغ 6 میلیارد تومان ساخته شده است.

وی افزود: عملیات اجرای ساخت این پارکینگ بزرگ و مکانیزه 15 طبقه در شهریور ماه سال 93 آغاز شد و‌ در بهمن ماه 95 به پایان رسید و پس از انجام تست‌های آزمایشی در اردیبهشت ماه 96 بهره‌برداری رسید.

رئیس بیمارستان مهر حضرت عباس(ع) با بیان اینکه هدف از ساخت این پارکینگ سهولت در امر پارک کلیه خودروها به‌ویژه مراجعه‌کنندگان به بیمارستان مهر حضرت عباس(ع) و همراهان بیماران بستری شده در این بیمارستان بوده است، خاطرنشان کرد: کل ظرفیت این پارکینگ 120 خودرو است که به‌صورت 4 دستگاه پارکینگ مکانیزه با ظرفیت 30 واحد پارک در هر دستگاه ساخته شده است.

مجید بخت‌آزما سخنگوی سازمان حمل‌ونقل‌وترافیک شهرداری مشهد اظهار داشت: پارکینگ بزرگ و مدرن طبقاتی بیمارستان مهر حضرت عباس(ع) اولین پارکینگی در سطح شهر مشهد است که با سرمایه‌گذاری شخصی و با نیت عام‌المنفعه احداث شده است و نما و حجم بیرونی این بیمارستان هم به‌گونه‌ای طراحی شده که به عنوان یک جلوه بصری شهری لحاظ می‌شود.

وی افزود: حمایت از بیمارستان‌ها در بحث جلوگیری از بار ترافیکی صورت گرفته و پس از بیمارستان امام رضا(ع) دومین پارکینگ در بیمارستان مهر حضرت عباس(ع) ساخته شده است و در گام سوم هم ساخت پارکینگ بیمارستانی بیمارستان سینا در دستور کار قرار گرفته است.

سخنگوی سازمان حمل‌ونقل‌وترافیک شهرداری مشهد با بیان اینکه این پارکینگ طبقاتی در مدت زمان 29 ماه ساخته شد، خاطرنشان کرد: برای ساخت این پارکینگ مکانیزه و طبقاتی که به طول 17 متر و عرض 3 متر و 20 سانتیمتر و با توات متخصصان ایرانی ساخته شده است مبلغ 6 میلیارد تومان از محل بودجه و اعتبارات بیمارستان مهر حضرت عباس(ع) هزینه شد.

بخت‌آزما یکی از برنامه‌هایی که از بیان کرد: مکان‌ها و مجموعه‌های عمومی باید در جهت جلوگیری از بار ترافیکی لحاظ کنند ساخت پارکینگ‌های مکانیزه و طبقاتی بوده که یکی از این مکان‌ها بیمارستان‌ها و مراکز درمانی هستند.

 

www.tasnimnews.com

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Error: Contact form not found.

×