کنترلر پارکینگ

کنترلر پارکینگ تحت شبکه :


کارتخوان پارکینگ

دستگاه کارتخوان پارکینگ جهت استفاده در معابر ورودی و خروجی پارکینگ

کارتخوان پارکینگ یا به اصطلاح دستگاه کنترلر پارکینگ تحت شبکه جهت خواندن و بررسی اطلاعات کارت و ارسال شماره و مشخصات به نرم افزار مدیریت پارکینگ استفاده می گردد.

فناوری RFID (شناسایی فرکانس رادیویی) شیوه عملکرد پارکینگ ها را متحول کرده است. با یک دستگاه کارت خوان RFID برای پارکینگ، رانندگان می توانند با استفاده از کارت هوشمند بدون تماس، به خدمات پارکینگ دسترسی داشته باشند و هزینه آن را پرداخت کنند. این فناوری سریع‌تر، ایمن‌تر و راحت‌تر از سیستم‌های سنتی بلیط پارکینگ است.

عملکرد آن به شرح زیر می باشد:

راننده پس از مراجعه به اپراتور چه در ورودی پارکینگ  چه در خروجی پارکینگ کارت پارکینگ خود را به اپراتور تحویل می دهد و اپراتور با نشان دادن کارت پارکینگ به کارتخوان داخلی نصب شده در این دستگاه اطلاعات و مشخصات خودرو را به نرم افزار ارسال می کند و پس از تایید ، نرم افزار دستور باز کردن راهبند را به این دستگاه داده و این دستگاه با زدن رله اقدام به باز کردن راهبند می نمایید. ضمناً کنترلر پارکینگ دستور عکس گرفتن و تشخیص پلاک خودرو را صادر می نماید.

مزایای استفاده از دستگاه کنترلر پارکینگ 

1-راحتی

برای پارکینگ راحتی یکی از مزایای قابل توجه استفاده از دستگاه کارت خوان RFID برای پارک، راحتی است. آنها فقط باید کارت RFID خود را به خواننده ارائه دهند و دستگاه به طور خودکار به آنها دسترسی می دهد. این فناوری به طور قابل توجهی روند پارکینگ را سرعت می بخشد و زمان انتظار را کاهش می دهد و رضایت مشتری را افزایش می دهد.

2-سرعت

دستگاه های کارت خوان RFID فوق العاده سریع هستند و دسترسی تقریباً فوری به امکانات پارکینگ را فراهم می کنند. با دستگاه های کارت خوان RFID، کل فرآیند به صورت خودکار انجام می شود و باعث صرفه جویی در زمان و کاهش ازدحام در ورودی و خروجی پارکینگ ها می شود.

3-امنیت

دستگاه های کارت خوان RFID برای پارکینگ ویژگی های امنیتی پیشرفته ای را ارائه می دهند. سیستم‌های سنتی بلیط پارکینگ می‌توانند مستعد تقلب یا سرقت باشند که منجر به از دست دادن درآمد برای اپراتور پارکینگ شود. از سوی دیگر، کارت‌های RFID از امنیت بیشتری برخوردار هستند و کدهای منحصربه‌فردی دارند که جعل یا سرقت آن‌ها دشوار است.

در زیر به شرح مختصری از قابلیت ها و امکانات این دستگاه می پردازیم:

 • امکان اتصال به کارتخوان برد بلند و شناسایی کارت از فاصله 80 سانتی متری
 • امکان اتصال به کارتخوان برد بلند و شناسایی کارت از فاصله 3 تا 6 متری .
 • امکان اتصال به کارتخوان برد بلند و شناسایی کارت از فاصله 60 تا 80 متری .
 • امکان ارتباط از طریق RS232 و TCP/IP و WIFI و GPRS
 • امکان باز و بسته کردن انواع راه بند ها و درب های پارکینگ
 • امکان اتصال دستگاه به پرینتر حرارتی جهت صدور فیش.
 • امکان اتصال به انواع نمایشگر های محل پارک خودرو ، مبلغ و ظرفیت
 • امکان اتصال به چراغ راهنما جهت کنترل ورود
 • امکان اتصال به دوربین پلاک خوان و ثبت خودکار پلاک در هنگام تردد
 • امکان اتصال به دوربین های تحت شبکه و ثبت عکس خودرو در هنگام تردد
 • امکان ارسال اطلاعات به صورت آنلاین
 • قابلیت کارکرد به صورت آنلاین و آفلاین و نگه داری اطلاعات تردد بصورت آفلاین بر روی حافظه دستگاه
 • امکان کارکرد دستگاه با استفاده از صفحه کلید کامپیوتر
 • دارای صفحه نمایش گرافیکی 128×64 جهت نمایش ساعت و تاریخ و اسامی افراد بر روی صفحه نمایش دستگاه
 • امکان نمایش ساعت و تاریخ به صورت شمسی
 • ابعاد دستگاه 5 *15 *21سانتی متر با قابلیت کارکرد در دمای0 تا60 درجه سانتی گراد ورطوبت مجاز 10تا 80 درصد

 پارکینگ هوشمند ، کارت خوان و کارت هوشمند ، RFID ، دستگاه صدور قبض پارکینگ ، پلاک خوان ، نرم افزار جامع اتوماسیون پارکینگ  ،نرم افزار جامع اتوماسیون پارکینگ شهربازی

سوالات متداول

دستگاه کارتخوان برای پارکینگ یک دستگاه الکترونیکی است که داده های ذخیره شده روی کارت RFID را می خواند تا امکان دسترسی به پارکینگ را فراهم کند. معمولاً در نقاط ورودی و خروجی پارکینگ نصب می شود.

هنگامی که یک خودرو به ورودی یا خروجی یک پارکینگ نزدیک می شود، راننده کارت RFID را نزدیک دستگاه کارت خوان نگه می دارد. سپس دستگاه داده های روی کارت را می خواند و آن را با پایگاه داده کاربران مجاز بررسی می کند. اگر داده ها مطابقت داشته باشند، دستگاه اجازه دسترسی به پارکینگ را می دهد.

استفاده از دستگاه کارت خوان برای پارکینگ با کارت های RFID چندین مزیت از جمله افزایش امنیت، کنترل دسترسی سریع تر و راحت تر و کاهش هزینه های مرتبط با مدیریت امکانات پارکینگ را ارائه می دهد.

 اکثر دستگاه های کارتخوان پارکینگ برای کار با کارت های RFID که مطابق با استاندارد ISO 14443 هستند طراحی شده اند. این شامل کارت هایی مانند MIFARE و DESFire است که به طور گسترده در کنترل دسترسی و سایر برنامه ها استفاده می شود.

 برخی از دستگاه‌های کارت‌خوان پارکینگ ممکن است با انواع دیگر کارت‌ها مانند کارت‌های نوار مغناطیسی یا کارت‌های مجاورت سازگار باشند. با این حال، بررسی مشخصات دستگاه برای اطمینان از سازگاری مهم است.

هزینه دستگاه کارتخوان برای پارکینگ بسته به ویژگی ها و مشخصات دستگاه می تواند بسیار متفاوت باشد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Error: Contact form not found.

×