نیاز اصلی میادین میوه و تره‌باربه پارکینگ

رئیس کمیسیون سلامت، محیط‌زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با تأکید بر اینکه آلودگی هوا و ترافیک، به‌ترتیب مشکلات اول و دوم پایتخت محسوب می‌شوند و میادین و بازارهای میوه و تره‌بار،‌ علاوه بر ارائه خدمات به شهروندان، در کاهش ترافیک و آلودگی هوای ناشی از آن نیز مؤثر هستند، گفت: «کمبود پارکینگ یکی از دلایل ترافیک تهران است و از این رو، در میادین و بازارهای جدید تا جای ممکن باید پارکینگ مورد نیاز مراجعه‌کنندگان تامین شود». به گزارش همشهری، زهرا صدراعظم‌نوری در جمع مدیران این سازمان عنوان کرد: «همانطور که میلیاردها تومان برای تعریض خیابان‌ها و اصلاح هندسی معابر هزینه می‌کنیم، برای تأمین پارکینگ مورد نیاز مراجعه‌کنندگان به میادین و بازارهای میوه و تره‌بار نیز باید هزینه کنیم؛ به‌ویژه در جانمایی بازارهای جدید، می‌بایست تلاش شود تا پارکینگ مورد نیاز مراجعه‌کنندگان به این بازارها تأمین شود. در احداث بازارهای جدید میوه و تره‌بار، علاوه بر توجه به مسائل ترافیکی، مباحث بهداشتی و محیط‌زیستی نیز  باید رعایت شود و در این ارتباط، تأمین سرویس بهداشتی برای میادین و بازارها به‌عنوان خدمتی که شهروندان به‌صورت لحظه‌ای به آن نیاز دارند، می‌بایست به‌صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد». 

عضو شورای شهر تهران همچنین گفت: «کاهش مصرف نایلکس و ظروف پلاستیکی و ایجاد تغییر در الگوی مصرف این اقلام، علاوه بر فروشگاه‌های زنجیره‌ای و میادین میوه و تره‌بار، در واحدهای اداری شهرداری تهران یک ضرورت است و تا جای ممکن باید استفاده از ظروف پلاستیکی را در مجموعه مدیریت شهری منع کنیم». از معاون خدمات شهری می‌خواهیم که به اداره کل محیط‌زیست شهرداری تهران ماموریت بدهد تا این موضوع را به‌صورت ویژه مورد مطالعه قرار داده و طرحی را به شورای شهر ارائه کنند، چرا که اعتقاد داریم پایان دادن به استفاده از ظروف پلاستیکی و تحقق شعار «شهر بدون پلاستیک برای همه» نیازمند یک کار مشترک و هماهنگ است که باید به‌صورت جدی، هم از سوی شهرداری تهران و هم از سوی شورای شهر، مورد پیگیری ویژه قرار گیرد». رئیس کمیسیون سلامت، محیط‌زیست و خدمات شهری شورای شهر در پایان با تأکید بر اینکه انتقال و جا‌به‌جایی میدان میوه و تره‌بار از دل بافت مسکونی متراکم میدان شوش به محل فعلی میدان مرکزی میوه و تره‌بار در محدوده بزرگراه آزادگان یک موفقیت بزرگ بود، تأکید کرد: «این کار جسورانه در زمان خود، یک گام رو به جلو بود و تجهیز این مجموعه به خدمات و صنایع جانبی و حرکت به سمت مکانیزه کردن امور، ضمن بهبود خدمات میدان مرکزی و اقتصادی‌تر کردن فعالیت‌های این مراکز تجاری، می‌تواند مکمل این کار عظیم باشد».

http://newspaper.hamshahrionline.ir

پارکینگ هوشمند ، دستگاه صف شکن بانکی ، RFID ، دستگاه صدور قبض پارکینگ ، پلاک خوان ، نرم افزار جامع اتوماسیون پارکینگ  ،نرم افزار جامع شهربازی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Error: Contact form not found.

×